Wybielanie zębów

W naszej klinice wybielaniem zajmuje się:

Wybielanie stomatologiczne to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów stomatologicznych w Polsce. Moda na nieskazitelnie biały uśmiech sprawiła, że znacznie więcej osób zaczęło dbać o wygląd swoich zębów.

W gabinecie Dental max mogą Państwo wykonać wybielanie zębów dwiema metodami – gabinetową oraz domową (nakładkową).

Obie metody cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych Pacjentów. Wybielamy też zęby martwe. Przed wybielaniem należy profesjonalnie oczyścić zęby w gabinecie higieny.

Wybielanie metodą domową przeprowadza się samodzielnie w warunkach domowych. Dzięki temu Pacjent sam może wybrać, kiedy będzie wybielał zęby. Pierwszym etapem przygotowania Pacjenta do wybielania jest pobranie wycisków w celu wykonania w pracowni protetycznej specjalnych, indywidualnych szyn. Po wykonaniu nakładek i sprawdzeniu, czy idealnie pasują do zębów Pacjenta, lekarz przekazuje nakładki i żel do wybielania. Pacjent jest też informowany w jaki sposób używać nakładek oraz preparatów wybielających. Lekarz nadzoruje uzyskany efekt podczas wizyty kontrolnej, która odbywa się tuż po zakończeniu wybielania metodą domową.


Profesjonalne wybielanie w gabinecie jest najbardziej popularnym zabiegiem kosmetycznym w dzisiejszej stomatologii. Wybielanie metodą gabinetową wykonuje się w gabinecie stomatologicznym podczas jednej wizyty. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii. Specjalne niebieskie światło aktywuje żel wybielający, przyspieszając w ten sposób procesy utleniania, a co za tym idzie - efekt wybielania. Taki zabieg zajmuje średnio od 60 do 90 minut.

 


By jak najdłużej utrzymać efekty wybielania należy przestrzegać kilku bardzo ważnych zasad:

  • trzeba dbać o możliwie najwyższą higienę jamy ustnej,
  • po wybielaniu należy unikać produktów spożywczych silnie barwiących (tzw. "biała dieta").

W klinice Dental max wybielamy również zęby martwe.

W przypadku zębów martwych preparat wybielający umieszcza się wewnątrz zęba. Na czas wybielania zakładane są wypełnienia czasowe. Należy pamiętać, że ząb martwy musi być najpierw wyleczony kanałowo. Po zakończeniu wybielania zęba martwego, zakładane jest wypełnienie stałe. Liczba wizyt w przypadku takiego wybielania waha się od 2 do 4. Trzeba jednak pamiętać, iż każdy przypadek jest inny, dlatego też wizyty ustala się bezpośrednio z lekarzem.

Dental Max
Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna

ul. Senatorska 20 (wejście od ul. Bielańskiej) Warszawa