Stomatologia zachowawcza i estetyczna

W naszej klinice stomatologią estetyczną i zachowawczą zajmuje się:

Stomatologia zachowawcza zajmuje się utrzymywaniem zębów w naturalnym kształcie i kolorze. Głównym zadaniem stomatologii zachowawczej jest chronienie zębów przed najbardziej rozpowszechnioną chorobą zębów jaką jest próchnica, a także leczenie jej skutków. Likwidowanie ubytków próchnicowych obecnie stało się bezbolesne. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, jesteśmy w stanie wykonać wypełnienie w estetyczny, prawie niewidoczny sposób. Materiały do wypełnień cechują się szeroką gamę kolorów. co pozwala dopasować je dokładnie do koloru zęba pacjenta.


Stomatologia estetyczna obejmuje wszystkie działy stomatologii. Głównym jej celem jest poprawa wyglądu uzębienia Pacjenta. W jej obszarze zmienia się kształt zęba (wydłużenie, skrócenie, poszerzenie), jego kolor, a także estetycznie i elegancko uzupełnia części zębów. 

Obok standardowych usług związanych z profilaktyką oraz leczeniem zębów oferujemy również wiele usług z zakresu stomatologii estetycznej, w tym profesjonalne i bezpieczne wybielanie zębów.


Wybielanie zębów - białe i piękne zęby to dzisiaj niezwykle ceniony atut. Dodają uroku, pewności siebie, a także poprawiają samopoczucie. Każdy kto ma białe i zdrowe zęby, chętniej i częściej się uśmiecha. Dzięki temu otoczenie postrzega nas o wiele korzystniej. Istnieje wiele sposobów na wybielanie zębów. W ostatnim czasie zabieg ten cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród pacjentów. 

Przed wybielaniem należy wyeliminować próchnicę, osad oraz kamień nazębny. Osobom, które cenią efektywność procesu proponujemy metodę tzw. domową. Metoda ta polega na stosowaniu specjalnej nakładki, którą tworzy się na podstawie wycisku zębów. Wypełnia się ją profesjonalnym żelem i samodzielnie kontroluje rezultaty działania. Warto pamiętać, że zarówno w trakcie, jak i po wybielaniu, trzeba stosować białą dietę. Inaczej mogą pojawić się przebarwienia. Biała dieta to wyeliminowanie z jadlospisu produktów barwionych takich jak: kawa, herbata, czerwone wino. 

Drugą metodą wybielania jest metoda gabinetowa, która jest o wiele szybsza i skuteczniejsza od wybielania nakładkowego. Efekty są widoczne już w przeciągu godziny. Rozwiązania tego nie stosuje się u kobiet w ciąży oraz u osób z nadwrażliwością zębów. Istnieje również metoda, pozwalająca na wybielenie martwego zęba. Polega ona na wewnętrznej aplikacji preparatu, którą powtarza się aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu/koloru.

Wszystkie z przedstawionych powyżej metod są bezpieczne i nie uszkadzają zębów.

Dental Max
Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna

ul. Senatorska 20 (wejście od ul. Bielańskiej) Warszawa