Ortodoncja Warszawa

W naszej klinice ortodoncją zajmuje się:

Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się leczeniem wad zgryzu u dzieci i dorosłych.

Leczenie ortodontyczne nie tylko prowadzi do poprawy wyglądu i samopoczucia Pacjenta, ale też ułatwia dbanie o higienę jamy ustnej, czego konsekwencją jest zmniejszona liczba ubytków i ogólna poprawa stanu uzębienia. Ponadto leczenie ortodontyczne może likwidować niektóre wady wymowy, a także leczyć ból związany z dysfunkcją stawów skroniowo-żuchwowych. Opóźnia też procesy starzenia się twarzy.

U pacjentów dorosłych z brakami w uzębieniu ortodoncja pozwala poprawić zgryz, dzięki czemu możliwe jest późniejsze leczenie protetyczne lub implantologiczne. W przypadku dzieci leczenie ortodontyczne może wyeliminować wady zgryzu i wynikające z nich nieprawidłowości takie jak wady wymowy, próchnica zaburzenia układu kostnego twarzy.

Wady zgryzu leczy się za pomocą specjalnych aparatów ortodontycznych. Zależnie od wady zgryzu oraz wieku pacjenta lekarz może zalecić wybór aparatu stałego lub ruchomego. Aparaty ruchome są przeznaczone głównie dla dzieci, u których rozpoczęto leczenie w okresie uzębienia mieszanego. W niektórych przypadkach aparaty ruchome stosuje się także u dorosłych Pacjentów, jednak częściej poleca się im o wiele skuteczniejsze aparaty stałe.

W swojej ofercie posiadamy bogaty wybór aparatów stałych takich jak aparaty porcelanowe, kryształowe, kompozytowe, metalowe.

Główną różnicą są zamki, które wykonuje się z wymienionych powyżej materiałów. W zależności od wybranego materiału aparat jest bardziej lub mniej widoczny. W ofercie posiadamy także aparaty bezligaturowe, dzięki którym pożądany efekt osiągniesz w jeszcze krótszym czasie. Wybór aparatu uzależniony jest od oczekiwań pacjenta oraz jego możliwości finansowych.

Leczenie ortodontyczne krok po kroku

Krok 1

Pierwszym etapem leczenia w naszym gabinecie jest konsultacja ze specjalistą, w trakcie której lekarz przeprowadza wywiad na temat oczekiwań pacjenta i potrzeb związanych z leczeniem ortodontycznym. Następnie przeprowadzane są badania diagnostyczne, po których ortodonta przedstawia indywidualny plan leczenia z uwzględnieniem jego kosztów, czasu trwania oraz przebiegu.

 

Krok 2

Druga wizyta w gabinecie jest już rozpoczęciem leczenia. W jej trakcie pacjentowi zakłada się aparat i daje szczegółowe wskazówki dotyczące jego użytkowania.

Krok 3

Kolejne wizyty to wizyty kontrolne. Pacjenci z aparatami ruchomymi przychodzą na wizyty kontrolne średnio raz co 2-4 miesięce. W przypadku pacjentów z aparatami stałymi ten okres jest krótszy i wynosi od 4 do 6 tygodni

Krok 4

Leczenie kończy się, gdy osiąga się zamierzony efekt. W przypadku aparatu stałego po zakończeniu leczenia właściwego rozpoczyna się leczenie retencyjne, którego celem jest utrzymanie pożądanego ustawienia zębów, a także zapobieganie nawrotowi wady.

Dobry ortodonta w Warszawie? Tylko w Dental Max

Dobry ortodonta to nie tylko osoba, która ma odpowiednie przeszkolenie do wykonywania swojego zawodu. W Dental Max pacjentami zajmują się specjaliści, którzy oprócz wieloletniego doświadczenia zawodowego i umiejętności są pasjonatami tego zawodu. Dobry ortodonta to osoba, która troszczy się o swoich pacjentów najlepiej jak umie – nie tylko potrafi wykonać odpowiednie usługi, ale również potrafi doradzić pacjentowi wykonanie odpowiednich usług. Wszystko to mają nasi specjaliści. Ortodoncja to nie tylko ich specjalizacja, to również ich pasja.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego gabinetu stomatologicznego. Oprócz usług ortodontycznych oferujemy Państwu leczenie kanałowe, zabiegi medycyny estetycznej, licówki, implanty zębowe oraz chirurgiczne usuwanie ósemek.

Dental Max
Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna

ul. Senatorska 20 (wejście od ul. Bielańskiej) Warszawa