Implantologia Warszawa

W naszej klinice implantologią zajmuje się:

Czym są implanty zębowe?

Implant to nowy korzeń, który zostaje wszczepiony w miejsce usuniętego zęba. Jest on filarem do zamocowania korony zęba. Wykonuje się go z tytanu. Organizm traktuje ten metal jak własną kość, dzięki czemu zrasta się on bezproblemowo z resztą struktury kostnej. Uzupełnienia oparte na wszczepach (implantach) cechują się wysoką estetyką, a także skutecznie odtwarzają czynności żucia. Warto pamiętać, że takie uzupełnienia są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ uzupełniają brakujący ząb bez potrzeby ingerencji w sąsiednie zęby.

Dobry implantolog w Warszawie

Dental Max jest kliniką stomatologiczną, która powstała w 2004 roku i działa nieprzerwanie w samym centrum Warszawy. Trzydziestoletnie doświadczenie z zakresu stomatologii – wpływa na to, że świadczymy usługi na najwyższym poziomie. Dobry implantolog w Warszawie? Tylko w klinice stomatologicznej Dental Max. 

Dla kogo implant?

Implanty zębowe można wszczepić każdej zdrowej osobie pełnoletniej posiadającej braki zębowe lub całkowite bezzębie.

Główne zalety implantów to:

  • brak ingerencji w zęby sąsiadujące,
  • stabilność, trwałość,
  • ochrona przed zanikiem kości,
  • zachowana pełna estetyka uzębienia na długie lata,
  • zęby, które wyglądają i funkcjonują tak jak te naturalne,
  • możliwość mówienia i uśmiechania się bez skrępowania.

Dla osób, które nie posiadają już swoich zębów doskonałym rozwiązaniem jest przymocowanie protezy zębowej na implantach, dzięki czemu:

  • proteza lepiej się utrzymuje (nie ma potrzeby używania klejów do protez),
  • pacjenci lepiej przeżuwają pokarmy, a więc poprawia się ich trawienie,
  • można cieszyć się smakiem wszystkich produktów. 

Zabieg implantacji krok po kroku:

Pierwszym etapem jest zgłoszenie się na wizytę konsultacyjną. To właśnie na niej implantolog przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad oraz na podstawie analizy zdjęć rentgenowskich opracowuje plan leczenia. Do pełnej diagnostyki wymagane jest zdjęcie pantomograficzne oraz tomografia komputerowa. Jeśli wszystkie wymagania zostaną spełnione, wszczepia się implant. Zabieg trwa ok. 30 minut i wykonuje się go w znieczuleniu, dzięki czemu jest w pełni bezbolesny. Po upływie 7­- 10 dni usuwa się szwy. Na czas gojenia się implantu można zastosować tymczasowe uzupełnienie protetyczne, aby zamaskować lukę zębową.

W przypadku gdy powierzchnia kości pacjenta jest zbyt mała do wprowadzenia implantu, wykonujemy zabieg sterowanej regeneracji kości. Polega on na zwiększeniu obszaru tkanki kostnej do rozmiarów, które umożliwią wprowadzenie implantu i odtworzenie na nim brakującego zęba. W miejscu zaniku kości wprowadza się specjalny preparat, który stymuluje proces zrastania się własnej kości w strukturę preparatu, zwiększając tym samym jej powierzchnię.

Wprowadzony implant po 3 – 6 miesiącach (czas ten różni się w zależności od stanu zdrowia i ogólnej kondycji pacjenta) trwale zrasta się z kością i zastępuje korzeń zęba. W późniejszym czasie stabilizuje odbudowę protetyczną. Rozwiązanie to jest bardzo trwałe i jednocześnie daje gwarancję przywrócenia pięknego, naturalnego uśmiechu.

Po kilku miesiącach można zająć się odbudową protetyczną. Podczas wizyty lekarz pobiera wyciski w taki sposób, aby technik dentystyczny mógł na podstawie modelu wykonać np. koronę porcelanową, która pasuje kształtem i kolorem do pozostałych zębów (patrz leczenie protetyczne).

Rezultatem takiego leczenia jest nie tylko wygląd, ale też uczucie posiadania własnych, zdrowych zębów. Implanty są inwestycją w trzecie zęby! Pierwsze implanty zębowe wprowadzono ponad 40 lat temu i do dzisiaj doskonale się spisują. Skuteczność implantacji określa się w co najmniej 96% przypadków!

Zapraszamy do skorzystania usług naszej kliniki stomatologicznej. Oprócz implantologii oferujemy Państwu chirurgiczne usuwanie ósemek oraz usługi ortodontyczne.

Dental Max
Specjalistyczna Przychodnia Stomatologiczna

ul. Senatorska 20 (wejście od ul. Bielańskiej) Warszawa