Chirurgia stomatologiczna

W naszej klinice chirurgią stomatologiczną zajmuje się:

Chirurgia stomatologiczna obejmuje szereg zabiegów w obszarze jamy ustnej. Pacjentom kojarzy się ona głównie z usuwaniem chorych zębów, jednakże w jej skład wchodzi znacznie więcej zabiegów. W naszej klinice przeprowadzamy wszystkie rodzaje zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej i chirurgii szczękowo-twarzowej.  Najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Jeśli istnieje taka potrzeba możemy wykonać zabieg w znieczuleniu ogólnym, pod stałym nadzorem zespołu anestezjologicznego.

Główne obszary działań chirurgii stomatologicznej:

  • ekstrakcja zęba i usuwanie zębów zatrzymanych,
  • resekcja wierzchołka korzenia,
  • hemisekcja,
  • radektomia,
  • chirurgia przyzębia (np. podcinanie wędzidełka),
  • chirurgia implantologiczna.

Chirurgia stomatologiczna to nie tylko usunięcie zęba. Nasi chirurdzy w niektórych przypadkach mogą od razu po zabiegu wszczepić implant w miejscu usuniętego zęba.

Jest to implantacja natychmiastowa w świeżym zębodole. Zwykle na początku usuwa się ząb, a dopiero po 6 tygodniach, czyli okresie, który potrzebny jest na wygojenie się rany pooperacyjnej, wszczepia się implant zębowy. Główną korzyścią takiego leczenia jest przede wszystkim mniejsza ilość zabiegów i skrócony czas leczenia. Dzięki precyzji naszych chirurgów i zastosowaniu odpowiedniego znieczulenia zabiegi są absolutnie bezbolesne. Większość pacjentów wraca do codziennych zajęć już następnego dnia.

Nasi lekarze starają się, by ekstrakcja zęba była ostatecznością. Jeśli pacjenci przestrzegają zaleconych wizyt kontrolnych, to po leczeniu mogą cieszyć się pięknym uśmiechem jeszcze przez wiele długich lat.