Implanty w ciąży – czy to jest bezpieczne?

Ciąża to wyjątkowy okres dla każdej kobiety. W ciągu tych szczególnych 9 miesięcy przyszłe mamy zaczynają zwracać jeszcze większą uwagę nie tylko na swoje zdrowie i nienarodzonego dziecka, ale również na swój wygląd zewnętrzny.

Kobiety ciężarne chcą czuć się piękne i pewne siebie. Ich zmieniające się ciało, które teraz przeobraża się zdecydowanie najmocniej sprawia, że o wiele częściej niż wcześniej myślą o tym, jak poprawić swój wygląd zewnętrzny, by zyskać lepsze samopoczucie. A dobre samopoczucie przyszłej mamy przecież jest równie ważne jak inne aspekty, typu regularne badania, odpowiednia ilość snu i dobrze zbilansowana dieta.


Implantologia w ciąży

Wiele kobiet wpada na pomysł poprawy swojego uśmiechu. Zaczyna wtedy myśleć o najskuteczniejszych, ale też najbardziej zaawansowanych metodach - jak implanty. Jednak czy wszczepienie implantów jest możliwe w tym szczególnym okresie?

Czy ciąża jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów zębowych?

Specjaliści pracujący w najbardziej polecanych gabinetach implantologicznych w Polsce zgodnie twierdzą, że ciąża jest przeciwwskazaniem do wszczepienia implantów zębowych głównie z tego względu, że aby móc przeprowadzić taki zabieg należy wykonać zdjęcia RTG, które nie są dozwolone w ciąży.

Trzeba jednak wiedzieć, że inne leczenie stomatologiczne w ciąży jest jak najbardziej bezpieczne, a nawet wskazane. Zdrowe zęby są bardzo ważne dla dobrego rozwoju jeszcze nienarodzonego dziecka. Co więcej, kobietom w ciąży można nawet podać specjalne bezpieczne znieczulenie, które sprawi, że zabiegi stomatologiczne będą w pełni komfortowe i bezbolesne. 


Z jakimi problemami stomatologicznymi najczęściej spotykają się kobiety w ciąży?

Implantolodzy i stomatolodzy zgodnie twierdzą, że zauważają iż u kobiet w ciąży częściej pojawiają się problemy stomatologiczne. W tym wyjątkowym okresie nasilają się u kobiet problemy jamy ustanej, dlatego zaleca się, aby każda przyszła mama w każdym trymestrze ciąży odwiedziła swojego stomatologa przynajmniej raz.

Do najczęstszych problemów stomatologicznych w ciąży możemy zaliczyć: próchnicę, choroby przyzębia, nadwrażliwość, zwiększoną ruchomość zębów, krwawienie dziąseł i brzydki zapach z ust. Bardzo często kobiety zauważają też puchnięcie dziąseł, ból podczas mycia zębów oraz pojawianie się różnych drobnych aft i urazów w zakresie jamy ustnej. Co ważniejsze, zęby są też bardziej narażone na szkodliwe działanie kwasów, których powodem są m.in. wymioty. Dodatkowo ślina kobiety w ciąży również ma bardziej kwaśny odczyn niż zazwyczaj. To wszystko w sumie uszkadza szkliwo, przyspieszając rozwój różnych chorób stomatologicznych, dlatego tak ważne dla ciężarnych jest udawanie się na wizytę kontrolną do dentysty co przynajmniej 2-3 miesiące.

Zadbaj o zęby w ciąży!

Wyleczenie wszystkich, nawet najdrobniejszych ubytków podczas ciąży jest bardzo ważne. Nie tylko ze względu na zdrowy rozwój dziecka znajdującego się w łonie matki, ale również z tego powodu, że po porodzie leczenie stomatologiczne może być utrudnione. Młode mamy zazwyczaj nie mają odpowiedniej ilości wolnego czasu, aby móc odwiedzić swojego stomatologa kilkukrotnie. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby całkowicie wyleczyć swoje uzębienie już w ciąży, kiedy bardzo często kobieta przebywa na zwolnieniu lekarskim i ma więcej czasu na zadbanie o siebie.

W okresie ciąży dochodzi do wielu zmian mających wpływ na funkcjonowanie organizmu kobiety, dlatego podjęcie jakiegokolwiek leczenia warte jest przemyślenia i rozeznania się, czy będzie ono teraz całkowicie bezpieczne.


Zdecyduj się na założenie implantów po ciąży!

Gdy dziecko przyjdzie już na świat, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby kobieta sprawiła sobie wymarzony piękny uśmiech. Wszczepienie Implantów będzie wtedy możliwe i bezpieczne. Młode mamy powinny jednak pamiętać, aby poinformować swojego lekarza o tym, że np. karmią piersią. Będzie on mógł dostosować zarówno znieczulenie, jak i późniejsze leki przeciwbólowe, do jej aktualnego stanu.


Polecana klinika implantologiczna w Warszawie

Szukając kliniki, w której zdecydujemy się założyć implanty zębowe, dobrze jest zwrócić uwagę nie tylko na jej lokalizację i obowiązujący cennik, ale także na doświadczenie pracujących w niej specjalistów i sprzęt. Ważnym czynnikiem przy wyborze kliniki powinien być też czas działania jej na rynku. Gabinety stomatologiczne z kilkunastoletnim doświadczeniem mogą pochwalić się gronem zadowolonych stałych klientów i wartościowym doświadczeniem w leczeniu różnych, nawet najcięższych przypadków.

Najlepsze kliniki implantologiczne i stomatologiczne w Warszawie oferują też kompleksowe leczenie. Począwszy od zabiegów higienicznych, poprzez właściwe leczenie stomatologiczne i ortodoncję, aż do implantologii. Wybitne kliniki specjalizują się także w stomatologii dziecięcej i mają do zaproponowania różne nowoczesne metody leczenia kobiet w ciąży.